Лапароскопічна операція з видалення кісти печінки проводиться при розташуванні хворого лежачи на спині. Під час операції лікар може знаходитися зліва від столу або займати положення між розведених ніг оперованого.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення

Робота хірурга проводиться під загальним наркозом пацієнта. Тривалість її залежить від кількості, розташування і розмірів новоутворень, які необхідно видаляти. В середньому це займає 1-1,5 години.

Техніка проведення

Лапароскопічна методика видалення кіст дозволяє проводити хірургічне втручання з мінімальним пошкодженням тканин. Для здійснення операції робляться невеликі надрізи, через які в черевну порожнину вводяться спеціальні інструменти:

 1. В області пупка;
 2. На 5 см вище пупка;
 3. З правого боку живота.

Використання візуального контролю дозволяє змінювати місце проколу в залежності від розташування об'єкта операції. Тому при лапароскопії з'являється можливість максимально точно вводити інструменти для ефективної роботи лікаря.

Перед початком операції через пупковий прокол нагнітається вуглекислота, за допомогою якої проводиться розсування органів черевної порожнини, піднімається черевна стінка, забезпечуючи збільшення вільного простору для роботи.

Пупковий надріз використовується для введення лапароскопа. Мініатюрна відеокамера приладу дає чудову можливість оцінити стан органів пацієнта і точно визначити місце хірургічного втручання. Ревізія черевної порожнини дозволяє за необхідності відразу внести корективи протягом операції, що робить її ще більш безпечною для пацієнта.

Використовуючи атравматичні затискачі і спеціалізовані інструменти, хірург робить видалення кісти згідно з необхідною методикою з подальшим очищенням здорових тканин, що залишилися. Такий спосіб видалення кісти дозволяє мінімально травмувати печінку, повністю зберігаючи її функціональність.

Всі частинки тканин, що відокремлюються, упаковуються в спеціальний герметичний контейнер прямо в порожнині живота, який після закінчення роботи вилучається. Така техніка дозволяє знизити до мінімуму ймовірність зараження оточуючих печінку органів, а також зменшити ризик рецидивів.

Деякі види печінкових кіст можуть мати вихід в жовчні протоки. Тому після вилущування кісти всі просвіти повинні бути перекриті.

За показаннями в ході операції можна без додаткової підготовки пацієнта перейти до традиційної методики видалення кісти.

Післяопераційна реабілітація

Лапароскопія кісти печінки є максимально щадною методикою, при якій організм піддається мінімальним ушкодженням. Завдяки цьому пацієнт може бути виписаний зі стаціонару на перший-третій день. Практично відразу після операції хворий отримує можливість пересуватися, а за добу - вживати рідку їжу.

Працездатність відновлюється протягом першого місяця. Надалі необхідно проводити контрольні обстеження за графіком, призначеним лікарем. Це забезпечить зниження ризику ускладнень і рецидивів. Для повного відновлення прооперованого органу потрібно протягом року дотримуватися щадної дієти, що виключає жирну і гостру їжу.

Коли проводиться лапароскопічна перицистектомія

Методика видалення кіст максимально ефективна при необхідності найбільш акуратно і швидко видалити новоутворення різної природи:

 • непаразитарні поодинокі кісти;
 • непаразитарні множинні кісти;
 • кісти з яскраво вираженою клінічною симптоматикою.

Використання даної методики дозволяє проводити видалення новоутворень різного заглиблення і давності, тому її використовують в переважній більшості випадків. До традиційної техніки лікування вдаються тільки при неможливості провести операцію малоінвазивним способом - при розташуванні на задній поверхні печінки або при глибокому зануренні в тканини органу.

Протипоказання

Найбільш важливі показання, за якими неможливо проводити лапароскопію печінкової кісти - її розташування в недоступному для методики місці. Крім того, відмова від операції може статися при нагноєнні кісти або якщо вона має занадто великі розміри і призвела до поразки значної частини паренхіми печінки.

Переваги методики

Прогресивний метод лікування, при якому з'являється можливість завдавати мінімальні пошкодження оперованим органам, дозволяє:

 • знизити ризик виникнення інфекційного запалення в черевній порожнині,
 • прискорити процес реабілітації,
 • звести до мінімуму больовий синдром,
 • проводити порожнинні операції практично без слідів на черевній стінці,
 • зменшити ризик повторного виникнення захворювання.

Проведення операції в нашій клініці в Києві, відео операції

Важливим напрямком діяльності нашої клініки є проведення операцій з видалення кіст печінки з використанням методики лапароскопії. Нижче наведене відео операції з видалення кісти печінки (перицистектоміі), проведеної в нашій клініці.

Наші фахівці успішно застосовують дану техніку при найскладніших хірургічних втручаннях, використовуючи для роботи інноваційне медичне обладнання.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення