Лапароскопічна апендектомія проводиться при розташуванні пацієнта на спині під ухилом в 10-15 градусів в головному напрямку і з опущеною лівою стороною столу.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення

Операція проводиться під загальним наркозом або із застосуванням місцевої анестезії. Руки фіксуються в розкинутому положенні, при цьому на правій закріплюється обладнання для внутрішньовенних вливань і вимірювання артеріального тиску, на пальці лівої - датчик пульс-оксиметра.

Запалений апендицит

Підготовка до операції займає до 2 годин, протягом яких проводяться маніпуляції, пов'язані з інфузійною терапією, підготовкою операційного поля і премедикації. В середньому тривалість лапароскопічної апендектомії становить близько 30 хвилин.

Техніка проведення

Операція з видалення апендициту проводиться з мінімальним порушенням цілісності черевної стінки. Для цього роблять три проколи-розрізи невеликого розміру:

 1. На 1 сантиметр вище пупка;
 2. На 4 см нижче пупкового кільця;
 3. У нижньому правому квадранті живота, в залежності від розташування апендикса в черевній порожнині.

Через верхній розріз в порожнину вводиться лапароскоп, за допомогою якого проводиться ревізія органів, їх діагностика. При обстеженні з'являється можливість огляду:

 • печінки,
 • жовчного міхура,
 • сечового міхура,
 • матки і яєчників,
 • тонкої кишки,
 • ділянки товстого кишечника.

Головним завданням маніпуляції є уточнення положення червоподібного відростка, що в 60% випадків має нетипове розташування. При звичайній операції в таких випадках для отримання достовірного результату виникає необхідність розширення розрізу.

Після огляду через нижній розріз вводяться атравматичні щипці, якими захоплюється червоподібний відросток за основу і за верхівку. Після цього пережимається брижа, проводиться її коагуляція електрострумом з подальшим перетином.

Лапароскопічна апендектомія

Просвіт апендикса пережимається кліпсами або лігатурами, після чого відросток відсікається електрохірургічним інструментом. За допомогою троакара його витягують з черевної порожнини, за необхідності встановлюють дренаж, зашивають розрізи, накладаючи по одному шву.

В разі наявності запального процесу і появи інфікованої рідини в просвіті черевної порожнини проводиться її видалення і обробка антисептичними препаратами.

В ході операції можливий перехід на методику відкритого втручання - показанням до цього є наявність розлитого перитоніту, при якому потрібна ретельна санація черевної порожнини.

Післяопераційна реабілітація

Процес відновлення організму після апендектомії відбувається максимально швидко завдяки незначному пошкодженню тканин. Прийом їжі можливий вже за добу після проведення операції.

Пацієнт перебуває під наглядом лікарів стаціонару протягом 2 днів, після чого виписується за відсутності патології. Працездатність відновлюється вже через 2-4 тижні, що дозволяє прооперованій людині в мінімальному ступені змінювати звичний режим життя.

Коли проводиться лапароскопічна апендектомія

Видалення червоподібного відростка з використанням даної методики можливе практично на всіх стадіях перебігу хвороби:

 • хронічних,
 • гострих,
 • гнійних,
 • при розривах.

Апендектомія із застосуванням лапароскопа дає хороші результати при підвищеній вазі й ожирінні пацієнтів. Наша клініка також спеціалізується на баріатричній хірургії (хірургічних методах лікування ожиріння).

Відсутність спайок після операції і швидке відновлення організму є значущим показанням до використання даної методики для видалення червоподібного відростка у вагітних жінок і дітей.

Протипоказання до лапароскопії апендициту

Відносним протипоказанням для проведення операції можна вважати наявність запального процесу купола сліпої кишки в місці розташування червоподібного відростка. Операція може бути скасована в разі, якщо апендикс знаходиться на задній стороні кишки і доступ до нього максимально ускладнений. Видалення запаленого органу в такій ситуації проводиться традиційним відкритим методом.

Переваги методики

Лапароскопія апендициту має цілий ряд позитивних моментів, що роблять її пріоритетною при оперативному втручанні в організм:

 • мінімальне порушення цілісності черевної стінки, що гарантує максимально швидке відновлення тканин і дозволяє скоротити час на реабілітацію до 2 днів;
 • слабкий больовий післяопераційний синдром;
 • високий відсоток успішного перебігу операції і протікання післяопераційного періоду;
 • низька ймовірність виникнення ускладнень в результаті проведення операції, відсутність спайок і максимально короткий термін одужання;
 • хороший косметичний ефект - короткі розрізи вже через півроку стають практично непомітними;
 • можливість діагностики розташованих поруч з апендиксом органів черевної порожнини без додаткових маніпуляцій і обладнання;
 • постановка максимально точного діагнозу і попередження марного оперативного втручання у разі неправильного визначення причини захворювання.

Недоліки методики

Основним недоліком даної техніки проведення операції з видалення апендикса є висока вартість обладнання для її здійснення. Крім того, не в кожній клініці є лікарі, які володіють необхідними знаннями і практичними навичками, які здатні грамотно використовувати сучасну хірургічну техніку і робити лапароскопічні операції на потрібному рівні. У нашій клініці є таке обладнання і є хірурги, які готові провести таке оперативне втручання на високому рівні. Нижче наведене відео операції, проведеної в нашій клініці із застосуванням електрозварювальних технологій.

Видалення апендициту в Києві, відео операції

В нашій клініці в Києві можливе проведення лапароскопічної апендектомії на найвищому рівні. Ми використовуємо сучасне обладнання від американського виробника Stryker.

В клініці працюють тільки кваліфіковані хірурги. Професіоналізм лікарів - запорука здоров'я наших пацієнтів.

У багатьох людей будь-яке оперативне втручання викликає страх, і вони дуже болісно переживають з приводу майбутнього обстеження або операції. Щоб знизити занепокоєння і розширити уявлення про видалення апендициту, нижче наведений короткий відеоролик з основними етапами цієї операції.

На відео представлена лапароскопія апендициту в нашій клініці в Києві з використанням електрозварювальних технологій, що дозволило вдвічі скоротити час операції. Через 14 годин хворий виписаний з нашої клініки на амбулаторне лікування.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення