Лапароскопічна адреналектомія може проводитися при різному розташуванні пацієнта на операційному столі. При однобічному втручанні хворого укладають на протилежний нирці, що оперується, бік.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення

За необхідності видалення пухлин з обох наднирників пацієнта укладають на живіт. Доступ через черевну порожнину спереду значно ускладнений через велику кількість передлежачих внутрішніх органів, тому такий спосіб не використовується.

Щоб зробити доступ до оперованого органу максимально зручним, після укладання хворого під анестезією і його надійної фіксації змінюють конфігурацію столу, згинаючи його в області попереку пацієнта. Таким чином, забезпечується розсунення кісток і звільнення робочого простору для маніпуляцій хірурга. Для більш зручного розташування кінцівок і нерухомого стійкого положення тіла використовують спеціальні подушки і прокладки.

Середня тривалість лапароскопічної операції при лікуванні наднирників дещо більше, ніж при відкритому втручанні і становить близько 200 хвилин. Але при цьому значно знижується крововтрата і скорочується час реабілітації. За необхідності операцію можна продовжувати традиційними методами без перерви і зміни положення тіла хворого.

Техніка проведення

Перший прокол лапароскопічним обладнанням здійснюється в проміжок між підребер'ям і верхнім краєм підвздошного гребеня трохи збоку від прямого м'яза живота. Через розріз з максимальною обережністю вводиться відеокамера і подається газ для розширення робочого простору, необхідного при маніпуляціях під час операції. У певних положеннях для відведення прилеглих органів використовуються спеціальні маніпулятори.

Додаткові троакари вводяться під візуальним контролем в точках, найбільш бажаних для кожного конкретного випадку. Досить широкий набір допустимих методик дозволяє хірургу використовувати найзручніші для себе положення і точки проколів.

Лапароскопічна адреналектомія полягає у видаленні ураженого наднирника, для чого попередньо звільняють від жирової клітковини і розташованих поруч печінки і судин верхній полюс нирки. Перед тим, як зробити висічення оголеної пухлини надниркової залози, необхідно перекрити всі кровоносні судини, за якими в залозу надходить харчування.

Відокремлені тканини відразу упаковуються в герметичну капсулу, яка витягується через один з проколів, попереджаючи інфікування внутрішньої порожнини. Проводиться фінальний огляд місця операції, перевіряється якість накладених лігатур і скоб, видаляються хірургічні інструменти і накладаються поверхневі шви.

Післяопераційна реабілітація

Відновлювальний період при лапароскопічному втручанні гранично малий - пацієнт може приймати рідку їжу і воду відразу, як прокинеться після операції. Виписка проводиться на другий-третій день, перехід до нормальної діяльності можливий практично відразу після загоєння розрізів в місцях введення хірургічних інструментів.

Коли проводиться лапароскопія ураженого пухлиною наднирника?

Показана така операція в більшості випадків, якщо пухлина надниркової залози має незначний розмір. Під це визначення підпадають майже всі види новоутворень, тому методика має дуже широке і успішне застосування.

Протипоказання лапароскопічної адреналектоміі

Головною забороною є наявність ракових новоутворень в наднирнику, а також підозра на їх появу. Не менш серйозною є занадто великий розмір пухлини, що загрожує розривом і витіканням вмісту в черевну порожнину. У цю ж групу ризику потрапляють і гнійні утворення, що мають в'ялі стінки і здатні порватися при найменшому тиску.

Переваги методики

Застосування лапароскопічного обладнання завдає мінімальної шкоди тілу пацієнта, даючи йому можливість швидко прийти в себе після операції і повернутися до звичного режиму життя.

Проведення операції в нашій клініці в Києві

Прогресивна методика лікування хвороб надниркових залоз із застосуванням нашого сучасного обладнання дозволяє значно знизити ризик ускладнень під час лапароскопічної адреналектоміі і після неї.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення