Лапароскопічна операція на грижі стравохідного отвору діафрагми проводиться при горизонтальному розташуванні пацієнта на столі, головний край якого піднятий на 30 градусів.

Запис на прийом

Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Виберете один з варіантів
Невірне введення
Невірне введення

Ноги розведені і трохи зігнуті в колінах. Таке розташування забезпечує максимальний огляд і доступ при маніпуляціях. Наркоз здійснюється спільний з використанням міорелаксантів. Підготовка пацієнта проводиться так само як і для відкритого хірургічного втручання, щоб за необхідності можна було здійснити перехід від лапароскопії до традиційної методики. Тривалість самої операції - близько 1 години, що трохи довше, ніж при проведенні маніпуляцій при відкритому розрізі.

Техніка проведення

Лапароскопія дозволяє проводити хірургічне втручання з найменшим пошкодженням тканин. Для операції на стравохідному отворі діафрагми проводиться кілька проколів черевної стінки:

 1. На 5 см вище пупка по середній лінії живота;
 2. На 5 см нижче нижнього краю мечеподібного відростка;
 3. На 4-5 см від реберної дуги по середньоключичній лінії зліва;
 4. На рівні пупка по лівому боку;
 5. На 5 см від реберної дуги по середньоключичній лінії справа.

Перший прокол використовують для введення лапароскопа і нагнітання вуглекислого газу в черевну порожнину, щоб розсунути внутрішні органи і забезпечити вільний простір для маніпуляцій. Прокол правого боку призначений для введення веєрного ретрактора, за допомогою якого буде відведена і зафіксована ліва частка печінки, що забезпечити доступ до місця операції. Через лівий боковий розріз проводиться тракція (зміщення) шлунка за допомогою фіксованих асистентом інструментів. Робота хірурга здійснюється через верхній серединний і лівий підреберний прокол. Візуальний контроль ходу операції дозволяє максимально акуратно розсунути прилеглі судини і нерви, що забезпечує мінімальне порушення фізіологічних процесів в організмі.

Після звільнення потрібної зони проводиться ушивання стравохідного отвору діафрагми вузлами, що не розсмоктуються. Для нормального функціонування органів після операції необхідно надати потрібне розташування шлунку і стравоходу, а також забезпечити збереження просвіту стравоходу, щоб забезпечити безперешкодне потрапляння їжі в шлунок і запобігти зворотне закидання вмісту шлунку в стравохід.

За необхідності за показаннями є можливість переходу на традиційну методику проведення операції із здійсненням розрізу черевної стінки без додаткової підготовки пацієнта.

Післяопераційна реабілітація

Відновлення організму після лапароскопії відбувається значно швидше, ніж це можливо при проведенні відкритого хірургічного втручання. На шкірі пацієнта залишаються невеликі шрами від проколів довжиною до 10 мм, які стають з часом малопомітними.

Вже за добу хворий отримує можливість пити і підніматися з ліжка, а трохи пізніше йому дозволяють приймати рідку їжу. Виписка проводиться протягом першого тижня в залежності від ступеня тяжкості захворювання. Термін звільнення від звичних навантажень - 2-3 тижні.

Дотримання суворої дієти показане до двох місяців, після чого дозволена більш м'яка дієта. До нормального харчування можна повернутися вже через півроку після операції.

Вилікуваний хірургічним методом з використанням лапароскопії рефлюкс-езофагіт рідко дає ускладнення і рецидиви, що забезпечує повноцінне життя і дозволяє вести спосіб життя здорової людини.

Коли проводиться лапароскопія грижі стравоходу

Показанням до операції є наявність явних симптомів захворювання, пов'язаних зі зміною розташування шлунка і порушенням природного функціонування нижнього сфінктера стравоходу. Оперативне втручання проводиться в більшості випадків діагностування грижі, оскільки медикаментозне лікування дозволяє купірувати больовий синдром і неприємні ефекти, пов'язані з хворобою, але не дає повного одужання. Лапароскопія дає хороші результати, дозволяючи надалі повністю відмовитися від прийому медикаментів.

Лапароскопія грижі стравоходу

Протипоказання

Їх досить багато і в більшості своїй вони пов'язані з наявністю порушення природної будови органів в результаті перенесених раніше захворювань або проведених хірургічних втручань. Найбільш значущі протипоказання:

 • укорочений з різних причин стравохід, який не дозволяє повернути шлунку правильне розташування в черевній порожнині;
 • порушення функціональної діяльності стравоходу різної природи;
 • перенесені раніше операції на шлунку і стравоході.

Переваги методики

Лапароскопія рефлюкс-езофагіта є прогресивним методом лікування грижі стравохідно-шлункового відділу травної системи. Головні переваги даної техніки проведення операції:

 • мінімальні пошкодження черевної стінки при проведенні операції;
 • скорочення на порядок періоду відновлення після досить складного хірургічного втручання;
 • значне зменшення больового синдрому;
 • чудовий косметичний ефект;
 • зниження ймовірності виникнення ускладнень, спайок і запальних процесів в результаті вторгнення в організм.

Проведення операції в нашій клініці в Києві

Використання лапароскопії при діафрагмальній грижі є основоположним методом оперативного втручання в нашій клініці. Дана методика повністю освоєна нашими лікарями. Ми маємо все необхідне обладнання для її проведення. Нижче наведене відео лапароскопії гігантської діафрагмальної грижі.

Це випадок повного знаходження шлунка з великим сальником в грудній клітці. Виконане переміщення шлунка в черевну порожнину з подальшим закриттям дефекту діафрагми власними тканинами.

Запис на прийом

Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Виберете один з варіантів
Невірне введення
Невірне введення