Лапароскопія кісти яєчника проводиться, коли пацієнтка лежить на операційному столі на спині. Такий стан надає свободу маніпуляцій і дає хороший огляд поля операції.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення

Підготовка до проведення лапароскопії полягає в дотриманні суворої дієти і обмеженні прийому їжі та води напередодні і в день операції. Крім того, пацієнтка проходить повне обстеження, що включає і визначення рівня згортання крові.

Хірургічне втручання з використанням лапароскопічного обладнання проводиться при загальному наркозі, його тривалість залежить від ступеня переродження яєчників і може вільно варіюватися в значних межах.

Техніка проведення

Лапароскопія є прогресивною методикою, яка дозволяє максимально знизити пошкодження, що наносяться жіночому тілу. Для проведення операції на животі робиться 4 проколи, довжина яких становить 1-2 см:

 1. В області пупка;
 2. Зліва в нижній частині живота;
 3. Справа в нижній частині живота;
 4. Посередині між нижніми точками робиться за необхідності додатковий надріз.

Через пупковий прокол вводиться голка, за допомогою якої в черевну порожнину нагнітається вуглекислий газ. Таким способом підводиться куполом черевна стінка, забезпечуючи вільний простір для маніпуляцій і гарного огляду. Через інший прокол в черевну порожнину вводиться лапароскоп, що дозволяє вести безперервне візуальне спостереження за ходом операції. З його допомогою проводиться ревізія органів черевної порожнини, що дозволяє діагностувати різні приховані для інших методів захворювання на ранній стадії.

Бічні проколи використовуються для введення хірургічних інструментів, якими проводиться вилущування кісти і всі необхідні супровідні маніпуляції. Якщо виникає потреба, через нижній прокол можливе підключення до ходу операції додаткового інструменту.

Відокремлені кіста й уражені ділянки тканин упаковуються в спеціальний контейнер, який видаляється з черевної порожнини через троакар, введений в один з проколів.

При роботі хірург повинен уважно і максимально акуратно працювати інструментами, оскільки в зоні яєчників розташовано багато сусідніх органів і кровоносних судин. Їх пошкодження може привести до серйозних і тривалих післяопераційних ускладнень.

Післяопераційна реабілітація

Лапароскопія кісти яєчника є щадною методикою, що дозволяє робити мінімальні пошкодження черевної стінки. Завдяки цьому період відновлення після проведеної операції значно скорочується в порівнянні з класичною технологією. Вже через кілька годин жінка може самостійно пересуватися, оскільки відсутні значні розрізи, немає швів і больові відчуття мінімальні. Виписка пацієнтки можлива протягом першого тижня, якщо немає ускладнень, і біль від розрізів зникла.

Фізичні навантаження після лапароскопії протипоказані протягом першого місяця, а підйом вантажів потрібно відкласти на 3 місяці. Також слід обмежувати статеве життя і відвідування басейну, лазні, пляжу. Ванна приймається не раніше ніж через 4 тижні, до цього можна користуватися тільки душем.

Результатом втручання в статеву гормональну сферу може стати порушення ритмічності менструального циклу і поява тривалих виділень. Ці факти необхідно обговорити з лікарем, щоб уникнути можливих інфекційних захворювань і ускладнень.

Коли проводиться операція

Показанням до здійснення операції на яєчниках можуть стати:

 • наявність кісти різної природи походження;
 • існуюча кіста, яка має великий розмір, в будь-який момент вона може розірватися, що неодмінно призведе до інфікування черевної порожнини;
 • активне зростання кісти;
 • деформація або перекрут яєчника;
 • ризик виникнення злоякісних новоутворень.

Протипоказання до операції з видалення кісти яєчника

Проведення операції має обмеження, якщо:

 • є спайки від проведених раніше втручань;
 • у пацієнтки спостерігається ожиріння;
 • є онкологія або підозра на неї в статевій системі;
 • ослаблений або виснажений організм в цілому;
 • є різні інфекційні захворювання дихальної системи;
 • порушена нормальна діяльність серця;
 • є відхилення в показниках згортання крові.

Переваги методики

Можливість провести проникнення в черевну порожнину без значних пошкоджень зовнішніх і внутрішніх покривних тканин робить методику лапароскопії найцікавішою для роботи з більшістю пацієнток. Головні переваги, що визначають доцільність застосування даної методики для оперативного втручання:

 • низький травматизм оперованих і всіх поруч розташованих органів;
 • короткочасність і слабкість больового синдрому після операції;
 • максимально швидка і успішна реабілітація;
 • можливість вже за кілька днів повернутися до звичного активного життя;
 • низька ймовірність виникнення ускладнень і запалення;
 • відсутність спайок і великих рубців від розрізів;
 • чудовий ефект з точки зору косметології - сліди проколів стають малопомітними вже за кілька місяців.

Проведення операції в нашій клініці, відео операції

Використання методики лапароскопії при оперуванні кісти яєчників є пріоритетним напрямком в роботі лікарів нашої клініки з пацієнтками, які звернулися до нас за допомогою. Наші фахівці досконало володіють цією прогресивною технікою проведення операцій, ефективно застосовуючи все найсучасніше хірургічне обладнання, наявне в нашому розпорядженні.

Відео лапароскопії кісти яєчника, проведеної нашими хірургами.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення