Захворювання фалопієвих (маткових) труб можуть бути викликані потраплянням інфекції в урогенітальний тракт і органи малого тазу, тривалим використанням внутрішньоматкових контрацептивів, хірургічними операціями, штучним перериванням вагітності.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення

Перераховані фактори призводять до запалення внутрішніх (сальпінгіт) і зовнішніх (перисальпінгіт) поверхонь труб. Навколо них утворюються спайки, які перешкоджають зустрічі яйцеклітини з чоловічими статевими гормонами. А це стає причиною безпліддя.

Сама по собі непрохідність маткової труби не дуже небезпечна, оскільки протікає практично без прояву симптомів. Багато жінок не підозрюють, що у них є така проблема, доки не вирішать завести дитину. В цьому випадку для усунення недуги потрібна лапароскопія маткових труб.

Отже, ця процедура застосовується в наступних випадках:

 • гідросальпінкс;
 • безпліддя, викликане непрохідністю;
 • зарощення фалопієвої труби;
 • пластика яйцеводів;
 • піосальпінкс;
 • хірургічна стерилізація;
 • ектопічна вагітність.

Особливості застосування лапароскопії

Як проходить операція

Лапароскопія маткових труб - це малоінвазивна (з мінімальним проникненням в організм) операція, спрямована на усунення їх злипання. Проходить вона в такий спосіб:

1. На передній стінці живота робиться три (рідше чотири) маленькі розрізи (діаметром 5-10 міліметрів).

2. Перший прокол - біля пупка. Через нього в черевну порожнину подається вуглекислий газ. Це необхідно, щоб збільшити простір для хірургічних маніпуляцій і поліпшити видимість.

3. Через отвори вводяться необхідні інструменти і спеціальний оптико-волоконний прилад «ендоскоп». Останній передає на монітор зображення оперованого органу в багаторазовому (10-40 разів) збільшення, що дає хірургу можливість чітко відслідковувати хід своїх дій.

4. Після завершення операції з черевної порожнини виводиться вуглекислий газ, а на розрізи накладаються шви.

Лапароскопія в діагностичних цілях займає від 20 хвилин до півгодини. Тривалість хірургічної операції варіюється від 30 до 90 хвилин. Вже через пару днів пацієнтка зможе бігати. А період повної реабілітації триватиме 1-1,5 тижні. Ймовірність завагітніти після успішного лікування досягає 90%.

Переваги

Лапароскопія - найдієвіший метод лікування непрохідності яйцеводів. Він широко застосовується в хірургічній практиці в Україні і за кордоном і має такі переваги:

 • Може використовуватися як в діагностичних (для виявлення патологічних факторів), так і в операційних цілях.
 • Шрами в місцях розрізів не залишаються або практично не помітні. Однак потрібно враховувати, що різні типи шкіри по-різному реагують на пошкодження. У деяких людей епідерміс схильний до утворення гіпертрофічних рубців.
 • Інструменти, що використовуються при операції, практично не травмують органи і тканини черевної порожнини.
 • Мінімальний ризик виникнення післяопераційних спайок.
 • Пацієнток виписують вже в першу-третю добу після операції.
 • У разі поразки органу під час операції для зупинки кровотечі достатньо виконати коагуляцію і накласти мікроскопічні шви.

Підготовка

На першому етапі проводиться передопераційне обстеження, що включає здачу аналізів крові, сечі, калу і проходження ЕКГ. Далі йде підготовка хворої до лапароскопії маткових труб. Вона починається за кілька днів до виконання процедури і спрямована на запобігання ускладнень під час операції і після неї.

Пацієнтка повинна:

1. Дотримуватися передопераційної дієти. З меню краще виключити такі газоутворюючі продукти: бобові, буряк, картопля, молоко, сало, копченості, яблука, груші, яйця, газовані напої. Рекомендується заповнити раціон рибою, нежирною телятиною, злаковими кашами, овочевими бульйонами.

2. Напередодні операції ретельно вимитися; прибрати волосяну рослинність в області паху і промежини.

3. Увечері або вранці перед лапароскопією зробити очисну клізму.

4. Щоб уникнути психологічних розладів допускається за 3-5 днів почати прийом пустирника або валеріани.

Лапароскопія фалопієвих труб в Києві

У Київській клініці імені П. Л. Шупика ви можете зробити лапароскопію маткових труб за прийнятною ціною. Ми використовуємо найсучасніше обладнання від американського виробника Stryker.

В клініці працюють тільки кваліфіковані хірурги. Професіоналізм лікарів - запорука здоров'я наших пацієнток.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення