Поздовжня резекція шлунка (СЛИВ-резекція) - хірургічне втручання, спрямоване на лікування цукрового діабету та зниження маси тіла. Виконується в якості самостійної операції, що спрямована на видалення бічної частини шлунка з метою зменшення його обсягу в 10 разів. Людина починає вживати меншу кількість їжі, разом з чим і знижується вага.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення

Операція має іншу назву - рукавна гастректомія. При операції не видаляється воротар і кардіальний сфінктер для збереження фізіологічності процесів травлення. Після хірургічного втручання обсяг шлунка, що стає схожий на вузьку трубку, не перевищує 100-120 мл.

Результат поздовжньої резекції шлунка

Особливість ПРШ СЛИВ

Крім зменшення обсягу шлунка операція має такі особливості:

 1. Зменшення синтезу гормону герлін, що відповідає за відчуття голоду.
 2. Прискорення просування їжі по шлунку, що швидко досягає області тонкої кишки, викликаючи відчуття насичення.
 3. Поступове відновлення фізіологічних властивостей кишечника.
 4. Вага знижується на 60% від надлишкової маси, що дозволяє швидко впоратися з ожирінням.

Поздовжня резекція шлунка методом СЛИВ може бути проведена пацієнтам підліткового та похилого віку. Жодних сторонніх предметів в шлункову порожнину не встановлюється, тому ймовірність рецидивів мінімальна.

Види ПРШ СЛИВ

Проводиться операція під загальним наркозом одним з наведених нижче способів:

 • Лапароскопічна - щадний спосіб хірургічного втручання, що передбачає доступ через 3-4 невеликі розрізи, розміром не більше 3 см. Через проколи в область очеревини вводиться лапароскоп і додаткові інструменти.
 • Відкрита - застарілий спосіб проведення поздовжньої резекції шлунка, що використовується переважно при злоякісних новоутвореннях. Виконується через розрізи, виконані з боку очеревини (довжина 10-14 см).

Вартість відкритої операції в два рази нижче. Незважаючи на це найчастіше проводиться лапароскопія, що обумовлено мінімальною кількістю ускладнень і швидким періодом відновлення. Ризики раневого інфікування мінімальні. Лапароскопія може бути використана для пацієнтів з важкими захворюваннями легенів і серця, так як процедура займає не більше 2 годин.

Показання і протипоказання до операції

Поздовжня резекція шлунка методом СЛИВ рекомендована в таких випадках:

 • Злоякісні новоутворення.
 • Декомпенсована форма стенозу воротаря.
 • Наявність хронічної виразки і підозри на малігнізацію.

Існує ряд відносних показань до ПРШ СЛИВ, серед яких слід виділити відсутність ефективності медикаментозної терапії при виразці шлунка, множинний поліпоз і ожиріння (важка форма).

Важка форма ожиріння - показання до проведення поздовжньої резекції шлунка

Абсолютними протипоказаннями є множинне метастазування, туберкульоз легенів у відкритій формі, асцит, печінкова і ниркова недостатність. Хірургічне втручання не проводиться при кахексії і важкій формі цукрового діабету.

Переваги поздовжньої резекції шлунка СЛИВ

Замість шлунка, що нагадує за формою м'яч, залишається рукав або трубка, що має розмір банана. Обсяг органу зменшується до 200 мл.

Операція має ряд виражених переваг:

 • Не має потреби у видаленні кишечника.
 • Функції шлунка зберігаються в повній мірі.
 • Живильні речовини надходять з їжею природним шляхом.
 • У шлунку в достатній кількості виробляється кислота, що бере участь в процесі травлення.

Поздовжня резекція шлунка (СЛИВ-1) в нашій клініці в Києві

Вартість поздовжньої резекції шлунка методом СЛИВ залежить від стадії розвитку захворювання і способу проведення хірургічного втручання. Для того щоб уточнити ціну операції телефонуйте або ж перейдіть в розділ «Уточнити ціну».

Відгуки пацієнтів