Гастрошунтування являє собою досить складну комбіновану операцію, при якій виконується ізоляція більшої частини шлунка і тонкої кишки. Ця процедура використовується при лікуванні ожиріння вже більше сорока років, тому ефективність її перевірена численними позитивними відгуками і клінічними даними.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення

Шлункове шунтування має важливу перевагу: органи травної системи не видаляються повністю, а ізолюються від загального процесу перетравлення їжі. Після такого втручання у пацієнта залишається невеликий шлуночок, обсяг якого становить всього 20-30 мл. Насичення відбувається швидко, а за рахунок надходження їжі безпосередньо в пряму кишку, пацієнт не страждає від почуття голоду.

Результат операції шлункового шунтування

Особливості проведення операції

Принцип дії операції Gastric Bypass полягає в обмеженні всмоктування поживних речовин в прямій кишці і зменшенні об'єму шлунку. Шлунковий сік і ферменти підшлункової залози в цьому випадку будуть вироблятися в колишньому обсязі, потрапляючи в верхні відділи кишечника і допомагаючи перетравленню їжі.

Операція забезпечує наступний результат:

  • Зниження зайвої ваги в перший рік після проведення на 60-85%.
  • Почуття швидкого насичення, відсутність переїдання.
  • Нормалізація ліпідного складу крові в організмі.
  • Зниження рівня цукру в крові.
  • Усунення супутніх захворювань (артеріальної гіпертензії, тахікардії, дихальної недостатності та інших недугів).
  • Пацієнтки з дисфункцією яєчників можуть без проблем завагітніти.

Для пацієнтів, які страждають зайвою вагою і діабетом другого типу, таке втручання дасть додаткові переваги. У деяких випадках вони можуть повернутися до звичайного життя без подальшого застосування інсулінових і цукрознижувальних препаратів. Крім того, гастрошунтування сприяє поліпшенню загального самопочуття, попереджає загострення хронічних захворювань і появу нових. Знижується загальне навантаження на опорно-руховий апарат, а також проявляється позитивний психологічний ефект.

Як проводиться гастрошунтування

Сучасні технології дозволяють виконати гастрошунтування лапароскопічним методом, що полегшує період реабілітації і знижує навантаження на організм пацієнта. У деяких випадках доцільніше застосовувати звичайну порожнинну операцію, після якої відновлення буде трохи складнішим.

Період реабілітації

Тривалість відновлювального періоду після операції безпосередньо залежить від типу втручання, а також індивідуальних особливостей пацієнта. Зазвичай лапароскопія вимагає розміщення в стаціонарі на два-три дні, після чого пацієнт може покинути медичний заклад. Порожнинна операція вимагає перебування в стаціонарі не менше ніж п'ять-сім днів, в разі благополучного загоєння швів пацієнт також відправляється додому.

В перший місяць після шлункового шунтування потрібно обмежити фізичні навантаження, а також дотримуватися дієтичного харчування. Важливо урізати розмір порцій, але приймати їжу п'ять-шість разів на день. Щоб виключити брак поживних речовин в організмі, що після процедури будуть надходити в меншій кількості, необхідний їх додатковий прийом. Протягом усього подальшого життя таким пацієнтам доведеться ретельніше стежити за симптомами авітамінозу і регулярно приймати полівітамінні комплекси.

Прийом полівітамінних комплексів після шлункового шунтування

Гастрошунтування в нашій клініці в Києві

Фахівці нашої клініки успішно використовують оперативне втручання Gastric Bypass при лікуванні ожиріння різного ступеня. Оснащення сучасним обладнанням, уважне ставлення до пацієнтів і кращі лікарі в Києві - ось головні переваги нашої клініки. Дізнатися вартість проведення шлункового шунтування можна за нашим телефоном, а також перейшовши за посиланням «Дізнатися ціну».