Боротьба з надмірною вагою - явище досить поширене, особливо серед жіночої частини населення, проте часом справа зовсім не обмежується декількома зайвими кілограмами і животиком, що трохи округлився. Ожиріння на важких стадіях може стати причиною досить серйозних проблем зі здоров'ям, тому часом необхідно вдаватися до досить радикальних способів боротьби з цим захворюванням. Одним з таких способів є установка внутрішньошлункового балона.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення

Що собою являє балон

Це кулька з тонкого силікону, яку поміщають в шлунок. Балон заповнює досить велику частину обсягу шлунка, за рахунок цього, їжі для настання почуття насичення потрібно набагато менше. З часом людина звикає до того, що їжі їй потрібно куди менше ніж раніше, і в більшості випадків навіть після вилучення балона (встановлюють його на термін до півроку) зберігається манера харчуватися помірно. До того ж такий метод підійде тим, хто з будь-яких причин не сприймає хірургічне втручання або застосування медикаментозних препаратів.

Що собою являє внутрішньошлунковий балон

Як проходить установка і вилучення балона

Деякі пацієнти відчувають страх перед процедурою установки балона. І, треба сказати, абсолютно марно: весь процес проходить під знеболенням, тому максимум, що можна відчути - це невеликий дискомфорт. Триває процедура близько 20-30 хвилин, а через кілька годин можна вже піти з лікарні і вирушати у своїх справах. Вилучення балона також не становить труднощів. Але, звичайно ж, варто пам'ятати, що встановлювати балон повинен тільки кваліфікований лікар, який спеціалізується в такій області медицини як баріатрична хірургія, і тільки в умовах стаціонару.

Що ж до відчуттів, то в перші кілька днів після процедури може спостерігатися нудота, печія, біль ниючого характеру або відчуття тяжкості в животі. Однак через кілька днів ці неприємні симптоми зійдуть нанівець. До того ж, можна приймати різні препарати, які полегшать адаптацію: но-шпу, мотиліум і т.д.

Яких результатів варто очікувати

Зазвичай балон допомагає досягти досить значних результатів. В середньому за півроку вага може знизитися на 15-20 кг, у пацієнтів з сильно вираженим ожирінням - до 40 кг. Якщо говорити про процентне співвідношення, то людина втрачає близько 40% початкової маси тіла. Притому робиться це в максимально щадному режимі. Такі показники є досить високими в порівняння з традиційними методами корекції ваги на кшталт занять фітнесом або іншими фізичними навантаженнями або дієтами. Звичайно, якщо поєднувати внутрішньошлунковий балон з правильним режимом харчування і грамотно складеною програмою тренувань, то це лише збільшить шанси на успіх. Однак всі ці моменти краще обговорити з фахівцем.

Кому протипоказана установка балона в шлунок

Незважаючи на те, що балон, який встановлюється всередину шлунка, вважається досить щадним способом боротьби із зайвою вагою, є ряд протипоказань, які роблять проведення подібної процедури неможливим. Ці протипоказання будуть перераховані нижче.

  • Якщо людина в минулому перенесла операції на шлунку.
  • Період вагітності (або якщо вагітність планується в найближчий рік).
  • Запальні захворювання шлунково-кишкового тракту.
  • Постійний прийом препаратів, що подразнюють тканини шлунка.
  • Індекс маси тіла до 30 кг/кв.м. Внутрішньошлунковий балон застосовується при досить серйозних проблемах з надлишковою вагою. У випадках, якщо кількість зайвих кілограмів не перевищує 10, то краще обмежуватися консервативними методами: дієтою, правильним харчуванням і т.д.
  • Наявність грижі стравохідного отвору діафрагми.
  • Цироз печінки.
  • Наявність алкогольної або наркотичної залежності.

Які ускладнення можуть виникнути

Зазвичай наявність балона переноситься досить добре, проте можлива і особиста непереносимість. Її характерними ознаками є сильна блювота і нудота, їсти стає неможливо. В цьому випадку балон слід негайно видалити. Також в окремих випадках можлива розгерметизація балона: це можна помітити по блакитнуватому або зеленуватому відтінку сечі (це відбувається через наявність барвника всередині балона). Тут теж не обійтися без вилучення балона.

На закінчення слід зазначити, що внутрішньошлунковий балон - це досить ефективний і безпечний спосіб впоратися з надмірною вагою. Потрібно лише неухильно виконувати всі приписи лікаря, і результат не змусить себе чекати.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення

Наша клініка спеціалізується на установці внутрішньошлункового балона в Києві. Гарантуємо прийнятну ціну і якість! Телефонуйте нам.

Відгуки пацієнтів