Вентральна грижа - це випинання внутрішніх органів крізь стінку живота після оперативного втручання. Це часте ускладнення хірургічного лікування захворювань черевної порожнини. Воно може бути результатом невиконання рекомендацій лікаря в післяопераційний період, анатомічних особливостей пацієнта, його спадковості або некомпетентності хірурга.

У наш час можливе тільки оперативне лікування вентральних гриж. Існує більше 300 хірургічних методик і посібників із закриття дефектів передньої черевної стінки. Їх, перш за все, ділять на відкриті і малоінвазивні. У наш час все більше хірургів намагаються працювати з мінідоступом, оскільки такий підхід дає набагато більше позитивних результатів, значно краще переноситься пацієнтами.

Техніка проведення процедури

Лікування через мінідоступ - це техніка хірургічного лікування, при якій хірург робить один маленький розріз (3-4 см). Через цей розріз і проводиться втручання. Операція проводиться під епідуральною анестезією (людина знаходиться в свідомості, але не відчуває болю або дискомфорту).

Міні-доступ - альтернатива лапароскопії. Остання робиться, коли хворий раніше вже був оперований, має будь-які серцево-легеневі патології або для рутинних хірургічних операцій: холецистектомії, апендектомії та інших.

При лікуванні вентральної грижі через мінідоступ хірург укладає спеціальну сітку на дефект, через який кишечник і сальник виходять з черевної порожнини, а потім підшиває її. Через кілька тижнів протез проросте сполучною тканиною і стане єдиним цілим з організмом пацієнта. Ця процедура дозволяє відновити анатомічну структуру внутрішніх органів черевної порожнини, зміцнити передню стінку живота, не допустити повтору захворювання.

Наявність вентральної грижі - показання до проведення хірургічної операції

Переваги лікування післяопераційної грижі через мінідоступ

Операції на післяопераційних грижах через мінідоступ мають ряд переваг. Перша з них - висока ефективність. При відкритому доступі хірург широко розсікає місце випинання, вправляє грижовий мішок і вшиває дефект. Таке розсічення м'язів живота створює великий ризик рецидиву, часто ускладнюється кровотечею. Мінідоступ дозволяє уникнути подібних проблем. Можливість застосовувати епідуральну анестезію при мінідоступі також є його незаперечною перевагою: пацієнти значно легше переносять такий наркоз. У випадках важких захворювань внутрішніх органів (серця, нирок і так далі) епідуральне знеболювання є єдиним виходом для хворого.

Крім того, проведення операції через мінідоступ займає менше часу і залишає малопомітний косметичний дефект. Реабілітаційний період також вигідно відрізняється при малоінвазивному лікуванні вентральних гриж: вже за 3-4 дні пацієнт може йти додому, а за 7 - повернутися до звичного способу життя.

Протипоказання для малоінвазивного лікування вентральної грижі

Протипоказаннями для подібного лікування таких гриж є:

  • Велике грижове випинання.
  • Утиснення вентральної грижі.
  • Ожиріння.
  • Виражений спайковий процес. Може бути внаслідок ускладнення попереднього оперативного втручання.

Ці аспекти можуть стати серйозною перешкодою для малоінвазивної хірургії, відповідно, повинні бути враховані лікарем.

Підготовка до операції і післяопераційний період

Підготовка до операції на вентральній грижі через мінідоступ включає в себе ретельне обстеження пацієнта. Необхідно здати кров і сечу для лабораторних досліджень, щоб виключити запальні процеси в організмі, цукровий діабет. Також буде потрібне УЗД органів черевної порожнини та комп'ютерна томографія.

Комп'ютерна томографія перед видаленням вентральної грижі через мінідоступ

Подібні інструментальні методи дослідження допомагають хірургу чітко оцінити ситуацію, що склалася і підібрати індивідуальний підхід до терапії. Безпосередньо перед операцією потрібно відмовитися від їжі і води, зробити клізму.

При мінідоступі реабілітаційний період проходить швидше і простіше. Пацієнт практично не відчуває болю або дискомфорту в області післяопераційної рани. Уже в першу добу можна вставати з ліжка і вживати рідку їжу. Через тиждень можна повернутися до повноцінного способу життя. Особливості - дотримання дієти, що запобігає запорам, носіння спеціального бандажа.

Видалення післяопераційної грижі через мінідоступ в нашій клініці в Києві

Наша клініка в Києві пропонує вам лікування вентральних гриж через мінідоступ. У нашому штаті є досвідчені хірурги, а в їх руках - сучасне обладнання.

Вартість процедури індивідуальна, при цьому залежить від ряду факторів: ступінь захворювання, особливостей його перебігу, розміру грижового мішка, необхідної методики і типу протеза. Щоб дізнатися ціну, зателефонуйте нам за номером, вказаним на сайті, або натисніть на кнопку «Уточнити ціну».