Випинання пупкової грижі - одна з найпоширеніших хірургічних патологій. Відбувається це при порушеннях м'язового тонусу черевної порожнини, коли в «просвіт» м'язів прослизає жирова тканина, петля кишечника або сальника.

Пупкові грижі можуть бути вродженими (проявляються протягом першого місяця після народження), а також набуті, що можуть з'явитися в будь-якому віці. Лікування пупкових гриж тільки оперативне, народні засоби і медикаментозна терапія не дає потрібний результат і може тільки погіршити ситуацію.

Видалення вродженої пупкової грижі через мінідоступ

Сучасне обладнання і методики проведення оперативного втручання дають можливість провести вправлення пупкової грижі через мінідоступ. Це забезпечить швидкий період реабілітації, а також відсутність слідів хірургічного втручання. Крім того, така процедура малотравматична для пацієнта і не поступається за ефективністю порожнинній операції.

Симптоми і діагностика пупкової грижі

Визначити точну причину появи пупкової грижі часто буває дуже складно. У новонароджених дітей випинання пупкового кільця може проявитися після сильного крику, при надмірній активності або фізичних навантаженнях. Нерідко причиною грижі у дітей або дорослих стають хронічні запори, підняття важких предметів і супутні захворювання.

Характерна симптоматика грижі - випинання в області пупка, безболісне при натисканні, що вирівнюється в горизонтальному положенні. Грижа проявляється дискомфортними і хворобливими відчуттями при фізичному навантаженні, навіть при кашлі. Внаслідок неприродного розташування органів можуть спостерігатися проблеми з травленням. Визначити грижу самостійно цілком під силу за характерним видом випинання і симптомами, але достовірний діагноз повинен поставити фахівець.

Які методики визначення грижі існують:

  • Особистий огляд і опитування пацієнта.
  • Ендоскопія шлунка і дванадцятипалої кишки.
  • Рентгеноскопія шлунка і дванадцятипалої кишки.
  • УЗД пупкового випинання.
  • Обстеження черевної порожнини з контрастною речовиною.

Слід зазначити, що для підтвердження діагнозу буває досить і особистого огляду та пальпації випинання. Додаткова діагностика використовується в разі складних защемлень і високого ризику пошкодження органів, а також при підозрі на інше захворювання зі схожими симптомами.

Чи так необхідна операція?

Існує стійка думка, що лікуванням пупкової грижі можна зайнятися в домашніх умовах. Для цього існують численні рецепти народної медицини, застосування підручних засобів, бандажі та перев'язки. Всі ці способи приносять лише тимчасове полегшення і не вирішують основну проблему. Видалення грижі вкрай необхідне, адже існує високий ризик утиску органу, що випадає. Це відбувається при скороченні м'язів пупкового кільця, наприклад, при виконанні фізичних вправ. Після цього органи, що потрапили в просвіт пупкового кільця, виявляться здавленими. Це призведе до порушення кровопостачання в тканинах і розвитку подальшого некрозу.

Наявність пупкової грижі - показання до оперативного лікування

Видалення пупкової грижі через мінідоступ в нашій клініці в Києві

Фахівці нашої клініки пропонують свої послуги щодо усунення пупкової грижі операцією через мінідоступ. Така методика забезпечує ефективне лікування без тривалого й болісного періоду реабілітації, із застосуванням місцевої та загальної анестезії (за медичними показаннями), а також відсутність косметичного дефекту після видалення грижі. Операція передбачає повернення випираючого органу в черевну порожнину, а також армування м'язового «просвіту» спеціальною поліпропіленовою сіткою, що запобіжить ризик рецидиву. Уточнити всі запитання з лікування грижі через мінідоступ можна за нашим телефоном. Дізнатися орієнтовну вартість процедури виправлення пупкового випинання можна при натисканні кнопки «Уточнити ціну».