Лапароскопічна операція на пупковій грижі здійснюється при розташуванні пацієнта лежачи на спині, що дає можливість отримати хороший огляд і вільний доступ до операційного поля, а також значно знизити тиск внутрішніх органів живота на черевну стінку.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення

В такому розташуванні хворого хірург має можливість в будь-який момент змінити методику проведення операції, перейшовши до традиційної техніки відкритого розсічення тканин черевної стінки. Хірургічне втручання проводиться при місцевій анестезії у випадках легкого і середнього за тяжкістю перебігу захворювання. Особливо важкі і запущені випадки, а також серйозні ущемлення, вимагають повного наркозу і використання класичних способів видалення грижі. Операція із застосуванням лапароскопа може тривати від чверті години до двох, що визначається в залежності від складності конкретного випадку.

Техніка проведення

Використання лапароскопа дозволяє мінімально пошкоджувати черевну стінку. Замість традиційного досить довгого розрізу в шкірі робиться кілька проколів, які з часом згладжуються і стають майже зовсім непомітними:

  1. В області пупка;
  2. Зліва від білої лінії живота;
  3. Праворуч від середньої лінії.

Через середній прокол в черевну порожнину занурюється лапароскоп, через нього ж проводиться нагнітання вуглекислоти, що дає можливість підняти купол живота і збільшити просвіт очеревини.

Бічні проколи використовуються для введення інструментів, за допомогою яких здійснюються всі маніпуляції під час операції. Звільнивши грижовий мішок від прилеглих тканин, його занурюють в черевну порожнину, а просвіт грижових воріт - пупкове кільце, закривають з використанням «латки» зі спеціального матеріалу, що не викликає відторгнення.

Лапароскопічна операція при пупкової грижі

На відміну від традиційних методів, що вимагають відкритого розсічення тканин, які давно використовуються, така малоінвазивна техніка роботи зберігає черевну стінку в цілості й додатково зміцнює її сітчастим імплантатом, який накладається зсередини. Беручи згодом всі навантаження на себе, сітка надійно утримує внутрішні органи, запобігаючи рецидиву грижі на цій ділянці тіла.

При виявленні нагноєння або непередбачених ускладненнях лікар має можливість перевести операцію в традиційний спосіб здійснення видалення грижі.

Використання відеокамери дозволяє достовірно оцінити стан пацієнта, вибрати найбільш прийнятну тактику дій і провести їх з максимальною точністю і акуратністю. Саме тому лапароскопія стає методикою, яка все частіше застосовується при видаленні грижі.

Нижче Ви можете подивитися відео, що демонструє виконання лапароскопічної ТАРР герніопластики (хірургічну операцію з лікування грижі) без загального знеболювання за методикою Fast Track Surgery. Операція проводиться без фіксації сітчастого імпланта, з використанням електрозварювання очеревини (безшовний метод), що скорочує час перебування пацієнта в стаціонарі до однієї доби (хірургія одного дня).

Післяопераційна реабілітація

Пупкова грижа, видалена методом лапароскопії, практично не дає рецидивів. Відновлення організму відбувається за кілька днів, і буквально через тиждень пацієнт може приступати до роботи без фізичних навантажень з умовою обов'язкового носіння бандажа. Повне відновлення відбувається за 1-3 місяці, що неможливо при традиційному методі проведення операції.

Завдяки мінімальному втручанню в організм така методика рідко дає ускладнення, не залишає спайок і значних шрамів, що важливо з косметичної точки зору.

Коли проводиться лапароскопія пупкової грижі

Видалення грижі під лапароскопічним наглядом може здійснюватися практично в усіх випадках легкої та середньої тяжкості.

Кращі результати хірургічного втручання виходять на стадії, коли грижу ще можна вправити самостійно, якщо лягти на спину і акуратно натиснути на виступаючу над пупком припухлість. Якщо вже сталося ущемлення чи почалося розкладання відмерлих тканин або вмісту кишки, необхідно використовувати інші методики.

Втручатися в процес консервативного лікування грижі починають з 5-ти річного віку дитини - до цього ще є шанс на природне заростання пупкового кільця.

Протипоказання

Грижа не видаляється у маленьких дітей - для її лікування використовують масаж пупкового кільця, бандаж, методи народної медицини.

Лапароскопічне втручання не здійснюється, якщо пацієнт вже проходив операції на внутрішніх органах і в області пупка утворилися спайки.

Ущемлені грижі видаляються із застосуванням методики відкритого розрізу, оскільки в такому випадку потрібне ретельне очищення внутрішньої порожнини від джерела запального процесу.

Переваги методики

Прогресивна техніка видалення гриж дає відмінні результати, тому що її використання не вимагає значного пошкодження тканин черевної стінки. Лапароскопії пупкової грижі можна сміливо віддавати перевагу при виборі способу оперативного втручання, оскільки вона дозволяє:

  • значно скоротити реабілітаційний термін після проведення операції;
  • знизити до мінімуму ризик рецидиву;
  • зберегти зовнішній вигляд тіла - проколи практично не залишають слідів на животі;
  • прискорити повернення пацієнта до звичного режиму життя з повними навантаженнями;
  • попередити появу спайок і інших форм ускладнень в результаті проведеної операції.

Проведення операції в нашій клініці в Києві

Лапароскопічна методика видалення пупкової грижі на сьогоднішній день є пріоритетною у фахівців нашої клініки. Лікарі, які вже опанували дану методику, регулярно проводять успішні операції, використовуючи для роботи сучасне медичне обладнання. Наші хірурги активно використовують метод електрозварювання очеревини над сітчастим імплантом, що дозволяє скоротити час операції і відмовитися від дорогого шовного і фіксаційного матеріалу.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення