У малому тазі, в нижній частині очеревини, знаходиться особлива ділянка, через яку на область стегна виходить артерія і вена, а також два нерви. Йдеться про судинну лакуну. Саме крізь неї зазвичай і з'являються стегнові грижі, що досить складно визначити. Фахівці рекомендують оперуватися з цього приводу в плановому порядку, не допускаючи ущемлення гриж.

Лапароскопія стегнової грижі - такий вид хірургічного лікування, що передбачає застосування синтетичного протеза для того, щоб укрити ним грижовий дефект стегнового каналу. Для цього виконуються невеликі проколи передньої черевної стінки і застосовуються відеохірургічні установки.

Що варто знати про операцію при стегновій грижі?

Грижа становить небезпеку, коли ущемлюється, а тому рекомендується проводити лапароскопічну герніопластику, коли захворювання знаходиться на безсимптомній стадії. У такому випадку під час операції не зачіпається кишечник, а травматизація тканин мінімальна. Якщо ж відбувається утиск, то обсяг операції зовсім інший: видаляються досить великі ділянки кишечника. А це не може не позначитися на подальшої якості життя.

Підготовка до операції

Пацієнт в обов'язковому порядку проходить обстеження:

  • лікарський огляд;
  • ультразвукове дослідження грижі, розташованих поруч органів і очеревини;
  • ЕКГ для визначення можливих відхилень у роботі серця;
  • аналізи сечі і крові;
  • консультація анестезіолога, терапевта.

Ультразвукове дослідження перед лапароскопією стегнової грижі

Підготовчі заходи дають можливість оцінити стан здоров'я хворого, виявити супутні захворювання і визначити найбільш прийнятний для нього вид знеболювання.

Анестезія

Під час хірургічного втручання можливе застосування кількох видів знеболювання, що визначається складністю операції, розмірами грижі, побажаннями пацієнта і рекомендаціями лікаря. Проводиться місцева, спинномозкова, внутрішньовенна і ендотрахеальна анестезія.

Як проходить операція?

Стегнова грижа перед лапароскопічною герніопластикою

Лапароскопічна герніопластика грижі стегна включає кілька етапів.

На передній черевній стінці доктор виконує 3 проколи, кожен з яких має діаметр до 1 см. Через них вводяться необхідні інструменти. Судини і нерви, що знаходяться біля грижового мішка, відсувають трохи в бік, щоб уникнути їх пошкодження.

Визначається розмір грижових воріт і зона, де розташується і прикріпиться сітка-імплант. Якщо зв'язки, які знаходяться в районі судинної лакуни, послабли, то проводиться їх зміцнення.

Через один отвір-прокол заводиться сітка, виготовлена з інертного полімеру, і кріпиться таким чином, щоб грижові ворота були повністю перекриті.

Операційне поле уважно оглядається на наявність гемостазу, а інструменти, що застосовувалися під час операції, виводяться з черевної порожнини. Виконані проколи закриваються 1 - 2 швами. Можливо також накладення лейкопластирних пов'язок.

Сітка-імплант, виготовлена з поліпропілену, є надійним матеріалом для зміцнення стегнового кільця і попередження повторного розвитку захворювання. Зверху її прикривають очеревиною пацієнта. А це прискорює процес відновлення тканин і є профілактикою можливих ускладнень.

Післяопераційний період

Загальні відомості

Після хірургічного втручання пацієнт перебуває в стаціонарі близько 24 годин. Підніматися з ліжка і ходити можна вже ввечері після операції. Через 7 - 10 днів призначається контрольний огляд хірургом, під час якого знімаються шви. До звичного способу життя людина може повернутися приблизно через місяць. Заняття спортом також дозволяються через 30 днів після проведеної лапароскопії.

На що звернути увагу?

Варто відзначити, що важливе значення в період відновлення після операції має відповідальне ставлення пацієнта до свого здоров'я і виконання всіх лікарських призначень. Необхідно обов'язково дотримуватися режиму харчування і дієти, що допоможе уникнути запорів і підвищеного утворення газів. У перші тижні не можна фізично перенапружуватися і слід контролювати стан рани.

Якщо раптом знову виникли симптоми стегнової грижі, необхідно звернутися до фахівця, так як мова може йти про рецидив. А це вимагає повторної операції.

Лапароскопія стегнової грижі в нашій клініці в Києві

Операції в лікувальному закладі проводять висококласні фахівці, застосовуючи сучасне обладнання, якісні витратні матеріали та медикаменти.

Вартість процедури залежить від обсягу втручання, перебігу захворювання, виду анестезії. Ознайомитися з прайс-листом можна на сайті, натиснувши кнопку "Уточнити ціну" або зателефонувавши нам.