Операція проводиться при розташуванні пацієнта на спині. Це дає вільний доступ до операційного поля, зміщує органи вниз від черевної стінки і дозволяє максимально знизити її напругу.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення

Таке розташування хворого дозволяє при крайній необхідності без додаткової підготовки перейти до класичної методики проведення операції. Загальна анестезія здійснюється звичайним способом через дихальну маску. Час протікання хірургічного втручання - близько однієї години в залежності від складності конкретного випадку.

Техніка проведення

Пахова грижа видаляється з використанням лапароскопа з мінімальним пошкодженням тканин черевної стінки. Для проведення маніпуляцій з інструментами робиться три проколи, через які вводяться в черевну порожнину троакари:

 • в області пупка;
 • зліва від пупка на його рівні;
 • праворуч від нього ж симетрично лівому.

Бічні проколи можуть дещо змінювати своє розташування, якщо до цього є показання після обстеження черевної порожнини за допомогою відеокамери.

Перед початком лапароскопії пахової грижі в порожнину живота нагнітається вуглекислий газ, який розсуває внутрішні органи і забезпечує свободу простору для маніпуляцій.

Лапароскопічна операція при паховій грижі

Виділивши випнуті або ущемлені частини внутрішніх органів, їх повертають в нормальне положення в черевній порожнині. Грижові ворота зашивають за допомогою дужок або лігатурою.

Головні труднощі такої операції - акуратно виділити кровоносні судини, розташовані в місці «діри», що живлять область паху. Вони відводяться в сторони, звільняючи місце накладення «латки», що гарантує нормальне функціонування організму після хірургічного втручання.

Більш прогресивна технологія пропонує використання «заплатки» з гіпоалергенної сітки, яка зсередини накладається на пошкоджену ділянку і фіксується скобами або швами. Такий метод дає кращі результати, оскільки при фізичних зусиллях або інших причинах збільшення внутрішнього черевного тиску навантаження розподіляється не на зшиті живі і ослаблені тканини, а на штучний і міцний імплантат.

Методика лапароскопії має особливу перевагу при двосторонній грижі, оскільки є можливість провести видалення обох без зміни точок входження в черевну порожнину. При традиційній техніці доводиться робити два досить великих розрізи по обидва боки живота. При цьому відбувається ще більше порушення ослабленої черевної стінки, що часто призводить до рецидивів.

В ході операції, проведеної із застосуванням лапароскопічного контролю, хірург в будь-який момент може перейти до традиційної техніки оперативного втручання.

Нижче Ви можете подивитися відео, яке демонструє виконання лапароскопічної ТАРР герніопластики (хірургічну операцію з лікування грижі) без загального знеболювання за методикою Fast Track Surgery. Операція проводитться без фіксації сітчастого імпланта, з використанням електрозварювання очеревини (безшовний метод), що скорочує час перебування пацієнта в стаціонарі до однієї доби (хірургія одного дня).

Післяопераційна реабілітація

Завдяки можливості обходитися без порушення цілісності шкірних покровів та м'язів і зв'язок, лапароскопія пахової грижі дає хороші результати відновлення. Вже наступного дня пацієнт може покинути клініку, якщо захворювання мало легку форму. Важкі випадки потребують трохи більш тривалого спостереження, проте й тоді стаціонарне лікування складе всього 2-3 дні.

Відразу після виписки можна займатися своїми звичними справами, що не пов'язані із заняттями спортом, підйомом важких предметів або іншими фізичними навантаженнями. Грижовий отвір, що не погіршений зовнішнім розрізом і армований зсередини імплантатом, досить швидко закриється.

Обмеження навантажень після видалення пахової грижі лапароскопічним методом триває протягом півроку. У цей період пацієнт не повинен піднімати вагу більше 6 кг, щоб не створювати підвищений тиск в черевній порожнині. Після закінчення цього терміну можна повернутися до звичного режиму повсякденного активного життя.

Коли проводиться лапароскопія пахової грижі

Видалення грижі із застосуванням лапароскопічної методики показане в більшості випадків:

 • при односторонній косій грижі,
 • особливо - при двосторонній,
 • при прямій грижі.

Операція успішно проводиться як при вродженій, так і при набутій грижі.

Протипоказання

Лапароскопія не використовується, якщо пахова грижа:

 • виникла після перенесених порожнинних операцій, що призвели до утворення спайок;
 • з'явилася під час вагітності;
 • має великі розміри і зачіпає область мошонки;
 • утворилася на тлі серйозних захворювань органів черевної порожнини.

Досить серйозною причиною обмежень лапароскопії можуть стати порушення діяльності серцево-судинної системи і дихання, низька здатність крові до згортання й інші індивідуальні відхилення, оцінку яким може дати тільки лікар, який оформлює направлення на операцію.

Переваги методики

Будучи досить важкою операцією, лапароскопія пахової грижі, проте, дає хороші результати. Головними перевагами цієї прогресивної методики є:

 • відмова від відкритого хірургічного втручання на користь одиничних проколів;
 • мінімальні больові відчуття після операції, що проходять вже через 1-2 дні;
 • косметичний ефект - сліди втручання практично не видно, при тому, що серединний прокол взагалі можна заховати в пупку;
 • гранично швидка реабілітація хворого, що важливо для спортсменів, танцюристів, людей фізичної праці;
 • скорочення терміну непрацездатності до 3 тижнів;
 • значне зменшення ризику рецидиву пахової грижі.

Лапароскопія пахової грижі в Києві

Продуктивність і ефективність сучасної методики лапароскопії при паховій грижі робить її найбажаною в роботі лікарів нашої клініки. Медичний персонал, який успішно освоїв оперативне втручання із застосуванням сучасного обладнання, показує чудові результати, справляючись з найскладнішими і важкими випадками захворювання.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення