Пахова грижа являє собою припухлість, яка розвивається в паху через попадання в паховий канал фрагментів органів, розташованих в черевній порожнині. Захворювання досить поширене, особливо у сильної половини людства, що пов'язане з анатомічними особливостями їх організму.

Пахова грижа лікується виключно хірургічним шляхом. Найкращим способом вважається герніопластика за методом Ліхтенштейна, що здійснюється відкритим способом. При цьому застосовується сітчастий імплант, щоб зміцнити паховий канал. Дана процедура може застосовуватися при паховій грижі будь-якої складності.

Що буде, якщо не позбутися пахової грижі?

В разі діагностування пахової грижі рекомендується не відкладати надовго лікування. Грижа може ущемитися, що призведе до порушення діяльності кишечника, застійних явищ в тому місці, де стався вихід внутрішніх органів. Крім того, можливе приєднання інфекції. А всі грижі з ускладненнями вимагають термінового оперативного лікування.

Діагностування пахової грижі

Операція по Ліхтенштейну

Підготовка

Перед плановою операцією хворому призначаються такі обстеження і консультації: здача аналізів крові і сечі, проходження електрокардіограми, огляд анестезіолога, а за необхідності - терапевта або кардіолога. Такі доопераційні заходи допомагають правильно визначити стан здоров'я хворого, а також заборони до проведення хірургічного лікування і вибрати метод проведення операції та анестезію.

Застосування знеболювання

При хірургічному втручанні по Ліхтенштейну можна застосовувати провідникову або спинномозкову анестезію. Даний вид операції підходить тим хворим, у яких є протипоказання до використання загального наркозу. В першу чергу пацієнтам у віці, а також тим, у кого діагностовано супутні серцево-судинні або неврологічні хвороби.

Спинномозкова анестезія при операції Ліхтенштейна

Хід операції

Методика лікування по Ліхтенштейну найбільш часто застосовується фахівцями в усуненні пахових гриж. І це не дивно, адже під час операції не застосовується натяг розташованих поруч тканин, а все частіше використовуються композитні хірургічні сітки. Вони дуже зручні, адже мають розсмоктуючу і швидку регенеративну дію.

Як же проходить хірургічне втручання? Спочатку хворому проводиться знеболення, потім здійснюється розріз до 5 см. Він проходить паралельно відносно пахової зв'язки і латерально лобковому горбку. Після цього розтинають клітковину і апоневроз зовнішнього косого м'яза, який після цього від'єднується від сім'яного канатика до пахової зв'язки і утримується спеціальною держалкою. Грижа виділяється з сім'яного канатика.

На наступному етапі фахівець застосовує хірургічну сітку-імплант і ушиває апоневроз зовнішнього косого м'яза, після чого на шкірний покрив накладає косметичний шов.

Переваги

До основних позитивних моментів проведення операції по Ліхтенштейну відносяться наступні:

  • можливість застосування місцевого знеболювання;
  • можна лікувати будь-який вид пахових гриж, в тому числі ускладнених і тих, що мають великі розміри;
  • ризик появи нових гриж зводиться до мінімуму (менше одного відсотка);
  • короткий відновлювальний період.

Реабілітація

Період відновлення після проведеної операції з усунення пахової грижі триває приблизно 12-20 днів. У першу добу пацієнт знаходиться в стаціонарних умовах під пильним наглядом фахівців.

Больові прояви проходять на ІІ добу після втручання. Це дає можливість швидко повернутися до звичного способу життя. Однак протягом 14 днів після хірургічного лікування потрібно мінімізувати фізичні навантаження і виконувати всі лікарські рекомендації і призначення. Доктор при виписці детально ознайомить пацієнта з необхідними відновлювальними заходами. Через 30 днів після операції необхідно відвідати лікаря для контрольного огляду.

Лікування пахової грижі (операція Ліхтенштейна) в нашій клініці в Києві

Вартість хірургічного втручання з приводу пахової грижі визначається обсягом проведеного лікування, ступенем перебігу захворювання, наявністю ускладнень, застосованим знеболенням. Ознайомитися з прайс-листом послуг, що надаються в клініці, можна на сайті. Для цього передбачена кнопка "Уточнити ціну". Можна також зателефонувати. Наші фахівці дадуть відповідь на всі ваші запитання.