fbpx

Хірургічне лікування

Гриж живота

Хірургія гриж живота

Лапароскопія при вентральній грижі

Ефективним сучасним способом усунення вентральної грижі - випинання внутрішніх органів за межі м'язового каркаса передньої черевної стінки - є лапароскопія. Метод дозволяє обходитися без резекції черевної порожнини, утворення великої рани і рубців на тілі.

Пахова грижа (операція Ліхтенштейна)

Пахова грижа являє собою припухлість, яка розвивається в паху через попадання в паховий канал фрагментів органів, розташованих в черевній порожнині. Захворювання досить поширене, особливо у сильної половини людства, що пов'язане з анатомічними особливостями їх організму.

Вентральна грижа через мінідоступ

Вентральна грижа - це випинання внутрішніх органів крізь стінку живота після оперативного втручання. Це часте ускладнення хірургічного лікування захворювань черевної порожнини. Воно може бути результатом невиконання рекомендацій лікаря в післяопераційний період, анатомічних особливостей пацієнта, його спадковості або некомпетентності хірурга.

Лапароскопія при паховій грижі

Операція проводиться при розташуванні пацієнта на спині. Це дає вільний доступ до операційного поля, зміщує органи вниз від черевної стінки і дозволяє максимально знизити її напругу.

Пупкова грижа через мінідоступ

Випинання пупкової грижі - одна з найпоширеніших хірургічних патологій. Відбувається це при порушеннях м'язового тонусу черевної порожнини, коли в «просвіт» м'язів прослизає жирова тканина, петля кишечника або сальника.

Лапароскопія при пупковій грижі

Лапароскопічна операція на пупковій грижі здійснюється при розташуванні пацієнта лежачи на спині, що дає можливість отримати хороший огляд і вільний доступ до операційного поля, а також значно знизити тиск внутрішніх органів живота на черевну стінку.

Лапароскопія стегнової грижі

У малому тазі, в нижній частині очеревини, знаходиться особлива ділянка, через яку на область стегна виходить артерія і вена, а також два нерви. Йдеться про судинну лакуну. Саме крізь неї зазвичай і з'являються стегнові грижі, що досить складно визначити. Фахівці рекомендують оперуватися з цього приводу в плановому порядку, не допускаючи ущемлення гриж.

Грижі живота - поширена патологія, що зустрічається у пацієнтів незалежно від віку і статі. Хвороба розвивається в результаті ослаблення м'язів черевної порожнини, що призводить до випинання внутрішніх органів.

Грижі можогут розвиватися в результаті наступних факторів:

 • спадкова схильність;
 • вроджена слабкість сполучної і м'язової тканини;
 • травми, наслідки хірургічних операцій;
 • важка фізична робота;
 • вагітність;
 • патології шлунково-кишкового тракту.

В не ускладненому стані при грижі спостерігаються невеликі випинання, які легко вправляються. У разі прогресування хвороби виникають хворобливі відчуття, випинання стають більш помітні, не вправляються.

Небезпечним ускладненням хвороби є защемлення грижі. У цьому випадку внутрішні органи, розташовані в грижового мішку, стискаються м'язами, що проводить до некрозу (відмирання тканин), інтоксикації, кишкової непрохідності.

Діагностика захворювання

Ознаками утворення грижі є випинання. Залежно від локалізації, виділяють наступні види гриж живота: білої лінії живота; пахову; пупочну і стегнову.

Грижі живота

Лікар встановлює діагноз за допомогою візуального огляду та пальпації. У деяких випадках потрібно додатково проводити УЗД, рентгенографію, а також герніографію - процедуру, в процесі якої в черевну порожнину вводять контрастну речовину, що дозволяє провести обстеження грижі.

Лікування хвороби

Грижа практично не піддається консервативному лікуванню. Повністю усунути патологію можна лише хірургічним шляхом. При відсутності ускладнень пацієнтам призначать планову операцію, в разі утиску грижі необхідно проводити екстрене хірургічне втручання.

Не так давно хірурги під час операції з видалення грижі використовували власні тканини. Зараз використовують більш сучасні методи, що дозволяють значно скоротити період відновлення після операції і знизити ризики рецидиву.

Одним з популярних методів лікування бути герніопластіка. В цьому випадку для видалення грижових воріт використовується спеціальна синтетична сітка. Яка відрізняється:

 • біологічної інертністю і не викликає відторгнення;
 • нетоксичність;
 • еластичністю;
 • міцністю.

По закінчення місяця після втручання сітка заростає сполучною тканиною, що забезпечує надійний захист внутрішніх органів. Перевагою методу є:

 • мала травматичність;
 • короткий реабілітаційний період;
 • низький ризик рецидивів (не більше 1%).

Операція проводиться як традиційними методами (хірургічний розріз), так і методом лапароскопії.

Лапароскопия - спосіб хірургічного втручання, коли пацієнту роблять мініатюрні розрізи, через які вводять медичні інструменти. За ходом операції і за станом внутрішніх органів хірург спостерігає через монітор. Цей метод є малотравматичним і володіє наступними перевагами: відсутність післяопераційних рубців і інтенсивних болів після проведеного втручання; а також невеликим реабілітаційним періодом. Після втручання пацієнт перебуває в стаціонарі два-три дні під наглядом лікарів, до звичайного життя можна повертатися через три-чотири тижні.

Хірургія гриж живота в Києві

В нашому медичному центрі працюють досвідчені хірурги і гастроентерологи, які проводять лікування грижі живота сучасними методами. Центр має сучасне обладнання, в процесі оперативного втручання використовуються якісні матеріали. Наші пацієнти можуть розраховувати на:

 • наявність сучасної діагностичної бази;
 • ефективність лікування (після операції в нашій клініки ризик рецидиву хвороби мінімальний);
 • індивідуальний підхід (метод лікування, спосіб анестезії, методики реабілітації підбираються в індивідуальному порядку, залежно від локалізації грижі, загального стану пацієнта, анамнезу, наявності супутніх захворювань);
 • уважне ставлення;
 • обгрунтовані і доступні ціни на лікування;
 • післяопераційне спостереження фахівця і індивідуальний підбір методів реабілітації.

Записатися на прийом до наших фахівців, а також детально дізнатися про методи лікування грижі, використовуваних в медичному центрі, можна, зв'язавшись з нашим Call-центром.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення

Коротко про нас

Наша клініка дотримується популярною у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery, це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія.   Також ми активно застосовуємо новітні біозварювальні технології, що дозволяє значно скоротити час самої операції і час післяопераційної реабілітації.

Контакти

Україна, м Київ, вул. Юрія Кондратюка, 8

+380 (50) 684-81-37Написать в Viber

Facebook
Instagram