fbpx

Абдомінальна

Хірургія

Абдомінальна хірургія

Крурорафія фундоплікація за Ніссеном

На сьогодні крурорафія фундоплікація за Ніссеном являє собою одну з найбільш поширених хірургічних операцій, що проводяться при розладах функціонування і порушеннях анатомічної будови НСС - нижнього стравохідного сфінктера, а також рефлюксі (тобто закиданні) в стравохід їжі та шлункового соку, що в свою чергу призводить до подразнення і запалення.

Регульоване бандажування шлунка

На сьогоднішній день ожиріння - це глобальна проблема людства, від якої страждають мільйони людей. Особливо захворювання поширене серед тих, хто більшу частину часу сидить і мало рухається. Часті причини цього - порушення обміну речовин, нездорове ставлення до життя, шкідливі звички і неправильне харчування.

Лапароскопічна холецистектомія

Холецистектомія - оперативне втручання, покликане видалити патологічно змінений жовчний міхур. Основним методом лікування захворювань жовчного міхура, як і жовчнокам'яної хвороби, як і раніше залишається оперативне втручання.

Внутрішньошлунковий балон

Боротьба з надмірною вагою - явище досить поширене, особливо серед жіночої частини населення, проте часом справа зовсім не обмежується декількома зайвими кілограмами і животиком, що трохи округлився. Ожиріння на важких стадіях може стати причиною досить серйозних проблем зі здоров'ям, тому часом необхідно вдаватися до досить радикальних способів боротьби з цим захворюванням. Одним з таких способів є установка внутрішньошлункового балона.

Гастроплікація (ушивання стінки шлунка)

Гастроплікація (СЛИВ-2) - операція, мета якої - зниження кількості їжі, що вживається, за рахунок зменшення розмірів шлунка. Під час операції проводять вертикальне ушивання шлунку, утворюючи при цьому складку. Причому вшивають, починаючи від стравохідно-шлункового переходу до антрального відділу. Стягуючі шви максимально звужують просвіт шлунка по всій його довжині. Операція відноситься до реструктивних втручань, що сприяють обмеженню проходження їжі через шлунок.

Лапароскопія при вентральній грижі

Ефективним сучасним способом усунення вентральної грижі - випинання внутрішніх органів за межі м'язового каркаса передньої черевної стінки - є лапароскопія. Метод дозволяє обходитися без резекції черевної порожнини, утворення великої рани і рубців на тілі.

Лапароскопічна адреналектомія

Лапароскопічна адреналектомія може проводитися при різному розташуванні пацієнта на операційному столі. При однобічному втручанні хворого укладають на протилежний нирці, що оперується, бік.

Вентральна грижа через мінідоступ

Вентральна грижа - це випинання внутрішніх органів крізь стінку живота після оперативного втручання. Це часте ускладнення хірургічного лікування захворювань черевної порожнини. Воно може бути результатом невиконання рекомендацій лікаря в післяопераційний період, анатомічних особливостей пацієнта, його спадковості або некомпетентності хірурга.

Пупкова грижа через мінідоступ

Випинання пупкової грижі - одна з найпоширеніших хірургічних патологій. Відбувається це при порушеннях м'язового тонусу черевної порожнини, коли в «просвіт» м'язів прослизає жирова тканина, петля кишечника або сальника.

Лапароскопія стегнової грижі

У малому тазі, в нижній частині очеревини, знаходиться особлива ділянка, через яку на область стегна виходить артерія і вена, а також два нерви. Йдеться про судинну лакуну. Саме крізь неї зазвичай і з'являються стегнові грижі, що досить складно визначити. Фахівці рекомендують оперуватися з цього приводу в плановому порядку, не допускаючи ущемлення гриж.

Пахова грижа (операція Ліхтенштейна)

Пахова грижа являє собою припухлість, яка розвивається в паху через попадання в паховий канал фрагментів органів, розташованих в черевній порожнині. Захворювання досить поширене, особливо у сильної половини людства, що пов'язане з анатомічними особливостями їх організму.

Поздовжня резекція шлунка (СЛИВ-1)

Поздовжня резекція шлунка (СЛИВ-резекція) - хірургічне втручання, спрямоване на лікування цукрового діабету та зниження маси тіла. Виконується в якості самостійної операції, що спрямована на видалення бічної частини шлунка з метою зменшення його обсягу в 10 разів. Людина починає вживати меншу кількість їжі, разом з чим і знижується вага.

Лапароскопія при паховій грижі

Операція проводиться при розташуванні пацієнта на спині. Це дає вільний доступ до операційного поля, зміщує органи вниз від черевної стінки і дозволяє максимально знизити її напругу.

Шлункове шунтування (Gastric Bypass)

Гастрошунтування являє собою досить складну комбіновану операцію, при якій виконується ізоляція більшої частини шлунка і тонкої кишки. Ця процедура використовується при лікуванні ожиріння вже більше сорока років, тому ефективність її перевірена численними позитивними відгуками і клінічними даними.

Лапароскопія при пупковій грижі

Лапароскопічна операція на пупковій грижі здійснюється при розташуванні пацієнта лежачи на спині, що дає можливість отримати хороший огляд і вільний доступ до операційного поля, а також значно знизити тиск внутрішніх органів живота на черевну стінку.

Абдомінальна хірургія - медична галузь, спрямована на оперативне лікування органів, розташованих в черевній порожнині (від діафрагми до малого таза, заочеревинного просторів). Хірургічне втручання буває двох типів: планове і екстрене. В даний час проводиться не тільки відкрите хірургічне втручання, а й ендоскопічні методики (лапароскопія, холангіоскопія, цистоскопія і т. Д.). Нові методи хірургічного втручання спрямовані на мінімізацію операційної травми.

В даний час перевагу віддають ендоскопічним методикам. Обумовлено це тим, що вони є більш щадними і дозволяють уникнути ускладнень, які виникають в період реабілітації після порожнинних операцій: внутрішні кровотечі, спайки, гнійний перитоніт і евентрації.

Що лікує?

Хірургія органів черевної порожнини спрямована на боротьбу з наступними патологічними процесами:

 • Захворювання шлунка, діафрагми і стравоходу.
 • Порушення з боку кишечника (дивертикулу, коліт, рак).
 • Поразка жовчовивідних шляхів і жовчного міхура.
 • Печінкові дисфункції та пошкодження селезінки.
 • Гінекологічні захворювання (міома матки, дисфункції яєчників і ін.).

Абсолютним показанням до абдомінальної хірургії є грижі внутрішніх органів, розташованих в області очеревини. Невідкладна допомога необхідна при апендициті, затисканні гриж, перитоніті, гострої кишкової непрохідності та внутрішніх кровотечах.

Може знадобитися як часткова, так і повна резекція ураженого внутрішнього органу. Обсяг хірургічного втручання визначає лікар при проведенні операції, що залежить від індивідуальних особливостей пацієнта і від ситуації, що склалася.

Особливості абдомінальної хірургії

Абдомінальна хірургія сучасного типу має ряд виражених переваг, якщо порівнювати з смуговий операціями:

 • Немає необхідності у великих надрізах навіть в складних випадках.
 • Відсутність рясних кровотеч і короткий період реабілітації.
 • Зведення ускладнень до мінімуму і хороший косметичний ефект.

Абдомінальна хірургія є важливим напрямком медицини. Порожнинні і ендоскопічні операції дозволяє уникнути великої кількості смертей, які виникають при захворюваннях і при травмуванні органів, розташованих в очеревині.

Протипоказання

Абдомінальна хірургія не рекомендована в таких випадках:

 • Хвороби серця і судин при декомпенсації.
 • Печінкова і ниркова недостатність.
 • Захворювання крові (геморагічні діатези і гемофілія).

Загальний наркоз дає сильне навантаження на внутрішні органи і системи. При наявності патології, пацієнт може не перенести операцію. При захворюваннях крові є величезні ризики внутрішньої кровотечі, впоратися з яким буде практично неможливо.

Абсолютним протипоказанням є запальний процес, при якому хірургічне втручання не рекомендовано. Спочатку усувається запалення медикаментозними препаратами, після чого проводиться операція.

Підготовчі заходи

Для того щоб при проведенні абдомінальної хірургії не виникло ускладнень, в обов'язковому порядку пацієнт направляється на комплексну діагностику:

 • Аналіз крові (біохімічний і клінічний).
 • Загальний аналіз сечі і електрокардіограма.
 • УЗД, МРТ, КТ та рентгенологічне дослідження.

В екстрених ситуаціях необхідність в проведенні діагностики визначається в індивідуальному порядку. Перед плановими операціями може знадобитися антибактеріальна терапія, консультації фахівців суміжних спеціальностей і щадна дієта.

Період реабілітації

Швидкість відновлення після хірургічного втручання на органах сечовидільної і травної системи залежить від кількох факторів:

 • Характер супутнього і основного захворювання.
 • Обсяг хірургічного втручання.
 • Вік і загальний стан організму пацієнта.

В період відновлення пацієнт отримує необхідні медикаментозні препарати. Для підвищення ефективності лікування призначають фізіотерапевтичні процедури. Пацієнт повинен дотримуватися дієти, що щадить і дотримуватися рухову активність.

Абдомінальна хірургія в Києві

В нашій клініці абдомінальної хірургії приділено багато уваги. Фахівці відповідного профілю використовують інноваційне обладнання - новітнє малоінвазивні технології.

Хірургічне втручання проводиться поетапно:

 1. Хірург робить все три невеликі надрізи.
 2. Через них в область очеревини вводиться обладнання.
 3. Після проведення необхідних маніпуляцій надрізи вшиваються.

Операції відрізняється високою ефективністю, відмінними естетичними показниками і швидким відновленням. У нашій клініці є спеціально обладнаний стаціонар, де проводиться реабілітація.

Абдомінальна хірургія в клініці в Києві - гарантія високого рівня професіоналізму. Ми робимо як екстрені, так і планові операції, враховуючи індивідуальні особливості пацієнта.

Коротко про нас

Наша клініка дотримується популярною у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery, це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія.   Також ми активно застосовуємо новітні біозварювальні технології, що дозволяє значно скоротити час самої операції і час післяопераційної реабілітації.

Контакти

Україна, м Київ, вул. Юрія Кондратюка, 8

+380 (50) 684-81-37Написать в Viber

Facebook
Instagram